Stymulatory tkankowe najnowocześniejsze rozwiązanie w kosmetologii i medycynie estetycznej.
W dzisiejszym wpisie chciałabym przybliżyć działanie stymulatorów tkankowych, ich właściwości oraz różnice pomiędzy tego typu zabiegami a klasyczną mezoterapią igłową.
Zacznijmy jednak od tego, czym tak naprawdę są stymulatory tkankowe i co głównie mają w swoim składzie.
Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji. Ich działanie w dużej mierze polega na odbudowie struktury skóry, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny.
Mimo iż, preparatów stymulujących na rynku pojawia się coraz więcej, nie należy mylnie twierdzić że wszystkie mają ten sam mechanizm działania. Wręcz przeciwnie! Każdy z nich zadziała lepiej na dany “problem” skórny.
Przychodząc do gabinetu najlepiej aby preparat dobrał specjalista wykonujący ten zabieg. Za on bardzo dobrze działanie jak i właściwości konkretnego preparatu i jest w stanie doradzić nam konkretny preparat i konkretny program zabiegowy.
Do grupy stymulatorów tkankowych zaliczamy preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów czy kwasu L-polimlekowego
Pokrótce omówię tutaj kilka preparatów, z którymi mam styczność w codziennej pracy.
Linerase
Na pierwszy ogień idzie preparat zawierający w sobie atelokolagen (kolagen typu I). Jest to preparat działający bardzo silnie regenerująco, odbudowująco na skórę. Przywraca skórze gęstość i napięcie. Idealnie sprawdza się także w walce z bliznami, różnego rodzaju jak i rozstępami.
W tych dwóch ostatnich przypadkach zalecam łączyć go z innymi zabiegami HI-TECH, które spotęgują efekt. Jak wiadomo w medycynie estetycznej były już preparaty na bazie kolagenu, jednak nie przyjęły się na stałe przez duży procent uczuleń. W tym preparacie wyeliminowano możliwość reakcji alergicznej. Produkt jest biokompatybilny i nieimmunogenny! Preparat ten sprawdza się u osób już po 25 roku życia jako ochrona przed nadmiernym procesem starzenia się skóry, jak i u osób starszych - stymuluje skórę do polepszenia jej jakości i wyglądu.
Crystalys
Produkt bazujący na hydroksyapatycie wapnia. Ma on działanie wypełniające, ale także stymulujące do produkcji kolagenu. Efekt uzyskany podczas takiego zabiegu to widoczny efekt wolumetrii twarzy jak i stymulacja skóry.
Jeśli chodzi o ten preparat świetnie sprawdzi się zabiegach delikatnie wolumetrycznych oraz wypełniających ubytki w dłoniach! Zabieg nadaje się dla osób starszych z opadającym owalem twarzy, chcących zadziałać wypełniająco i stymulująco. U osób młodych, w przypadku chęci zarysowania kości jarzmowych czy wypełnienia obszaru dłoni. Produkt oprócz wypełnienia, tworzy siateczkę w skórze, wokół której wzmożona jest produkcja kolagenu. Zazwyczaj zabieg jest jednorazowy, w przeciwieństwie do innych stymulatorów.
Profhilo
Zabieg co prawda na bazie kwasu hialuronowego, lecz w niezmiernie dużej ilości 64 mg! Ta ilość wstrzyknięta powoduje uruchomienie kaskady naprawczej tkanek.
Ta molekuła piękności prowadzi do silnej produkcji kolagenu typu I, II, IV, VII. Poprzez specjalny rodzaj podania, w konkretne miejsca anatomiczne (10 nakłuć) zabieg ten powoduje idealne rozproszenie się preparatu pod skórą i wytworzenie siatki ochronnej skórę. Zabieg wysmukla twarz, zaostrza kości jarzmowe, niweluje chomiki, podnosi owal twarzy. Zabieg idealny dla osób po 30 roku życia jak i tych starszych. Z reguły wykonuje się 2 zabiegi w odstępie miesiąca.
Sunekos
Preparat z opatentowanym składem łączącym w sobie aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Dzięki patentowi, jest to jedyny na rynku taki produkt, łączący zalety kwasu hialuronowego jak i aminokwasów, które stymulują fibroblasty. Preparat bardzo silnie działa na okolice oczu, rozjaśnia ją i niweluje cienie. Efekty po zabiegu widoczne są po około 10-14 dniach. Preparat jednak należy wstrzykiwać w serii specjalnie dobranej do klienta. Należy także ją powtarzać 2 razy do roku.
Podsumowując, preparaty należące do stymulatorów tkankowych są bardzo pomocne i efektywne w zwalczaniu różnych defektów skórnych jak i w zapobieganiu starzenia. Działają silniej niż mezoterapia igłowa, natomiast nie można powiedzieć, że dla każdego będą lepsze. To czy nasza skóra potrzebuje stymulatora czy klasycznej mezoterapii powinien określić specjalista wykonujący te zabiegi. Często jest też tak, że w serii łączy się te dwa rodzaje produktów, aby zadziałać kompleksowo na skórę.
O autorze
Karolina
Właścicielka gabinetu Twój Kosmetolog w Dobczycach, absolwentka studiów magisterskich w Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej o specjalizacji kosmetologia w medycynie estetycznej. Ukończyła międzynarodowe szkolenia m.in Confederation of International Beauty Therapy & Cosmetology oraz paramedyczne szkolenie Danne Montague King, pozwalające tworzyć lecznicze terapie dla skór trudnych. Kosmetologia to jej wielka pasja od zawsze, jeszcze przed studiami sama wykonywała kosmetyki, które później z powodzeniem sprawdzały się w pielęgnacji twarzy.
Informacja o wsparciu naszej działalności
Dziękujemy, że odwiedzasz nasz blog i korzystasz z treści, które przygotowujemy z pasją i zaangażowaniem. Chcielibyśmy poinformować Cię, że niektóre linki na naszej stronie to tzw. linki afiliacyjne. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zakup produktu lub usługi, do którego prowadzi link, otrzymamy niewielką prowizję – bez dodatkowych kosztów dla Ciebie. Dodatkowo, na stronie mogą być wyświetlane reklamy w ramach programu Google AdSense, które pomagają nam utrzymać blog i nadal dostarczać Ci wartościowe treści. Twoje wsparcie pozwala nam rozwijać Skinboost i dzielić się wiedzą na temat pielęgnacji skóry oraz zabiegów kosmetologicznych. Dziękujemy za Twoje zaufanie i obecność! Skinboost – z pasji do pięknej i zdrowej skóry 💖